Antigua ve Barbuda Nerede ?

#Gezgin

Antigua ve Barbuda Gezilecek Yerleri – Antigua ve Barbuda Nerede

Antigua ve Barbuda Gezilecek Yerleri – Antigua ve Barbuda Nerede; Sadece 440 km² yüz ölçüme sahip fakat eşsiz sahilleri ile tatil cenneti kabul edilen Antigua ve Barbuda tatil severleri bekliyor. Küçük antiler ada grubuna dâhil olan Antigua ve Barbuda Karayiplerin Doğusunda ve Dominik Cumhuriyeti ile Porto Rico’ ya oldukça yakındır.

Antigua ve Barbuda Gezilecek Yerleri – Antigua ve Barbuda Nerede

Anayasal Monarşi ile yönetilen ve denizin ortasında yer alan Antigua ve Barbuda’ nın sınır komşusu bulunmamaktadır.

Antigua ve Barbuda Nüfusu

Antigua ve Barbuda nüfusu son yıllardaki rakamlara göre 100 binin altında kalmakta olup turistler için ilgi çekici yerler arasındadır. Bu sebeple ülkeye gittiğinizde yerli halk kadar yıl boyu ada ülkesini ziyaret eden turistleri de görebilirsiniz. Ülkede yerli halk ile birlikte Antigua ve Barbuda’ ya yerleşmiş İngilizler dikkat çekicidir. Yıllarca İngiltere sömürgesi olarak kalan ülkeden İngiltere gitmesine rağmen İngilizler bu güneşli ada ülkesine yerleşmişler.

Antigua ve Barbuda Önemli Şehirleri 

St. John’ s: Ülkenin başkenti olan şehrin limana kıyısı vardır.

Ayrıca Barbuda, Redond gibi pek çok şehir ziyaretçilerini bekliyor.

Antigua ve Barbuda Din ve Konuşulan Dil

Önemli bir süre İngiltere sömürgesi olan Antigua ve Barbuda’ da konuşulan dil ağırlıklı olarak İngilizcedir. Fakat yerli halkında kullandığı yerel diller halk arasında görülebilmektedir. Halkın çoğunluğunun Hıristiyan olduğu Antigua ve Barbuda’ da ağırlıklı olarak Protestan mezhebi görülür.

Antigua ve Barbuda İklim/ Ne Zaman Gidilir

Antigua ve Barbuda’ da yaz ve kış arasında ciddi sıcaklık farklılıkları bulunmamaktadır. Bu fark en fazla 10 derece civarındadır. Ülkemiz ile karşılaştırıldığında yılın en soğuk ayı olan ocak ayında bile 25-30 derece sıcaklıklar görülebilmektedir. Bu sebeple hangi ayda gidilirse gidilsin güneş sizi bekliyor olacaktır. Sadece gitmeden önce okyanus ülkesi olması sebebiyle fırtına gibi tatsız sürprizlerle karşılaşmamak için meteoroloji den bilgi almak faydalı olacaktır.

Antigua ve Barbuda Gezilecek Yerler

St. John’ s: Liman şehri olan başkent St. John’ s ülkenin en büyük şehridir. Hem tatil yapılabilecek onlarca mekân barındırır hem de ticari anlamda pek çok bağlantı yapılabilecek nokta vardır.

Ayrıca köprülerle ulaşılabilen diğer adacıklarda yer alan şehirleri gezerek ada turlarına çıkabilirsiniz. Antigua ve Barbuda Müzesinde gezebilir, Botanik Bahçelerinde huzurun tadına varabilir, Cedar Valley Golf Club ile Bilişim ve Teknoloji Endüstrisi’ de farklı vakit geçirebilirsiniz.

Ülkede mercan adaları, volkanik araziler görülmesi gereken noktalar arasındadır. 365 tane kumsala sahip ülkede yağmur ormanında tura çıkabilir, cam teknelerle tekne turu yapabilir, Boggy Zirvesinde etrafınıza tepeden bakabilirsiniz.

Antigua ve Barbuda Tarihi Yerleri

Uzun süre İngiltere tarafından yönetilen ülkede İngiliz izlerini görmek mümkündür. Mesele Amiral Nelson Tersanesi bunlardan biri. English Harbour kasabasında bulunan tersane bu kasabada görülecek tek mekan değil. Tekne kiralayabileceğiniz gibi vize sorununa takılmazsanız yakınlardaki ülkelere giden teknelerle farklı yerleri de gidip görebilirsiniz.

Antigua ve Barbuda Gece Hayatı

Bölgede yer alan pek çok otelde gelen turistler için eğlenceler aktiviteler düzenlenmektedir. Ayrıca turistler için pek çok bar, eğlence mekânı ziyaretçilerini beklemektedir.

Antigua ve Barbuda Ne Yenir/ Ne İçilir

Antigua ve Barbuda’ ya gidenlerin yemeden dönmemesi gereken yemeği Saltfish’ tir. Aynı zamanda okyanus ülkesinde pek çok tropikal meyveni bularak yiyebilir damak tadınıza yeni tatlar katabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz pek çok restaurant bulunan Antigua ve Barbuda’ da Monoloco, Rainbow Cafe,  Traveler Menü, Cecilia’s High Point Cafe, Sheer Rocks, Roti King, Le Bistro, La Bussola Restaurant gibi pek çok mekâna uğrayarak bu tropikal cennette yer alan değişik tatlara ulaşabilirsiniz.

Antigua ve Barbuda Nasıl Gidilir

Türkiye’ den ulaşım doğrudan değil aktarmalı sağlanmaktadır. Türkiye’ den Miami ye oradan da porto Rico San Juan’ a aktarmalı uçarak ülkeye ulaşabilirsiniz. Doğrudan havayolu ile ulaşım imkânı yoktur. Deniz yolu ile ise St. Martin’ den feribotlar aracılığı ile ülkeye ulaşabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1 kullanıcı tepki verdi
Onu henüz tanımıyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
İlk Defa Yurt Dışına Çıkacaklara Tavsiyeler
  • OCAK 15, 2021
  • 251 görüntülenme
 
Doğanın Armağanı : Cape Town
  • EYLÜL 12, 2020
  • 55 görüntülenme
1 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.
Cenk yildirim
2 ay önce

Aslinda tam kafa dinlemelik yer

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.